6 priežastys, kodėl balansiniai žaislai yra naudingi vaiko vystymuisi

6 priežastys, kodėl balansiniai žaislai yra naudingi vaiko vystymuisi />

2020/01/16

Balansiniai žaislai vaikams yra puiki priemonė mažyliams ir vyresniems vaikams žaidžiant tobulinti pusiausvyros ir bendrosios motorikos įgūdžius. Vaikas priverstas keisti savo svorio centrą, padėtį ir taip mokosi išlaikyti pusiausvirą.

Ar žinojote, kad vaiko smegenys gali išnaudoti didesnę dalį savo potencialą tik tada, kai jam suteikiama pakankamai stimuliacijos ir galimybių tyrinėti? Nuo kūdikystės iki vaikystės svarbu, kad vaikams būtų suteikiama veikla ir patirtys, kurios padėtų jiems augti pažinimo keliu. Balansiniai, arba kitaip pusiausvyros, žaislai yra viena iš tokių veiklų, kuri lavina vaiko smegenis ir motorinius įgūdžius, nes suteikia jiems naujų užduočių ir naujų mąstymo būdų. Čia pateikiame 6 priežastis, kokie ir kodėl pusiausvyros žaislai naudingi jūsų vaiko vystymuisi.

1. Balansiniai žaislai padeda lavinti motorinius įgūdžius

Vaikai, žaidžiantys su balansiniais žaislais, yra priversti bandyti atsisėsti, atsistoti, pasilenkti, išsitiesti, pritūpti, laikyti pusiausvyrą. Tai puikus būdas jiems mokytis ir stiprinti bendrąją motoriką. Tokių žaislų pagalba vystymuisi turi ilgalaikį teigiamą poveikį bendrai vaiko sveikatai ir raidai. Kai vaikai supranta, kaip valdyti savo kūną, jie pradeda sklandžiau bendrauti su aplinkiniais, laisviau jaučiasi supančioje aplinkoje. Tai reiškia, kad jie galės veiksmingiau naudotis savo rankomis, kojomis ir visu kūnu. Balansavimas ugdo stambiąją motoriką, t. y. didžiuosius kūno raumenis.

2. Balansiniai žaislai padeda lavinti regėjimą

Balansiniai žaislai puikiai tinka vaiko regėjimui lavinti. Jūsų vaikui žaidžia su įvairiais balansiniais žaislais, jo dėmesys nebūna sutelktas tik į žaislą. Norint išlaikyti pusiausvyrą dažnai tenka sukoncentruoti dėmesį į toliau esantį objektą. Dėmesio sutelkimas į artimą o vėliau į tolimą objektą, prisideda prie geresnio regėjimo. Žaisdami su balansiniais žaislais vaikai turi stengtis stovėti tiesiai ir sutelkti dėmesį į pusiausvyros išlaikymą. Jie priversti susikoncentruoti, žiūrėti tiesiai į priekį pakelta galva, o tai gerina laikyseną, kuri ypač svarbi tiesaus stuburo formavimuisi.

3. Balansiniai žaislai skatina pažintinį vystymąsi

Žaisdami su balansiniais žaislais vaikai turi labiau sutelkti dėmesį į tai, ką ir kaip daro. Jie turi jausti ne tik žaislo judesį, bet ir svorio pokytį, kai pavyzdžiui pakeičia jį nuo vienos kojos ant kitos. Tai skatina jūsų vaiko smegenų augimą ir vystymąsi. Vaiko smegenys yra tarsi kempinė, kuri sugeria visą jį pasiekusią naują informaciją. Taigi, kai jūsų vaikas žaidžia su balansiniais žaislais, jis padeda smegenims įsisavinti naują informaciją, o tai skatina pažintinį vystymąsi.

4. Balansiniai žaislai padeda lavinti kalbos ir kalbėjimo įgūdžius

Žaidžiant su balansiniais žaislais, vaikas turi naudotis įvairiomis savo kūno dalimis - rankomis, kojomis, pirštų galiukais ir t.t. Lavinant fizinę motoriką ir raumenis bei jėgą, lavėja ir kalbos funkcija. Vaikas dažnai žodžiu ar garsu išreiškia savo emocijas, jam kyla klausimų arba šalia esantys nuolat vartoja tokius žodžius kaip “vaikščioti”, “žingsnis”, “pasisukt” ir “atsistoti” ir pan. , todėl juos girdėdamas vaikas greičiau pradeda pats juos vartoti.
Taip pat vaikams padeda gerinti kalbėjimo įgūdžius bei rūpestingumą - žaidimai su lėlėmis, daugiau apie lėlių naudą vaikams skaitykite čia.

5. Balansiniai žaislai naudingi bendrai vaiko sveikatai

Balansiniai žaislai ar judėjimo priemonės, tokios kaip balansinis dviratukas, paskatins jūsų vaiką žaisti lauke. Tai svarbu, nes žaidimas lauke turi daug naudos jūsų vaiko sveikatai - jie tampa fiziškai aktyvesni, grynas oras teigiamai veikia regėjimą ir nuotaiką, stiprina imunitetą. Žaidimas lauke taip pat skatina socialinius įgūdžius, nes lavina vaizduotę bei leidžia pabendrauti su kitais vaikais. Būnant lauke, gaunama daugiau vitamino D, kuris itin svarbus vaiko kaulų vystymuisi ir tiesiog būtinas vaiko augimui ir fiziniam progresui.

6. Balansiniai žaislai padeda lavinti rankų ir akių koordinaciją bei vikrumą

Rankų ir akių koordinacija - tai vaiko gebėjimas vienu metu atlikti keletą veiksmų, kai tuo metu dirba rankų ir\ar kojų raumenys o tuo pačių būtina matyti akimis. O vikrumas - tai vaiko gebėjimas šiuos du gebėjimus ar dvi kūno dalis panaudoti ir žinoma kuo smagiau, lengviau ir sumaniau, norint išvengti kritimo ar aplenkti kliūtį. Gebėjimas vienu metu panaudoti kelias kūno dalis ir tai daryti vikriai, lavina ir smulkiąją motoriką, kurios išsivystymas yra būtinas tokiems veiksmams, kaip batų raištelių rišimas ar rašymas pieštuku. Tai labai svarbūs įgūdžiai, kurių prireiks vaikui augant ir užaugus.
Visi vaikai skirtingi, bet vieni būna ramesnio būdo kurie labiau mėgsta pasyvius žaidimus reikalaujančius susikaupimo bei smulkiosios motorikos įgūdžių. Kiti tuo tarpu nuolatos judantys ir ištroškę veiksmo mėgsta aktyvius, stambiosios motorikos įgūdžių reikalaujančius žaidimus. Kokie žaislai tinka aktyviems vaikams skaitykite čia.

Kaip padėti vaikui mėgautis žaidimu su balansiniais žaislais?

  • Pateikiame keletą paprastų patarimų, kaip padėti vaikui mėgautis žaidimu su balansiniais žaislais:
  • Duokite vaikui pakankamai laiko pirmiausia visapusiškai ištyrinėti balansinį žaislą, net jei pradžioje jį naudos ne visai pagal paskirtį. Tai padės jam mėgautis žaislais ir gauti iš jų maksimalią naudą.
  • Skatinkite vaiką išbandyti įvairių tipų pusiausvyros žaislus. Skirtingi žaislai jūsų vaikui duos skirtingą naudą. Pastebėsite, kad vieni žaislai tinka labiau nei kiti.
  • Stebėkite, kaip vaikas žaidžia su žaislais. Tai padės jums pamatyti, ar žaislai jam tinka ir patinka. Skirtingiems vaikams tinka skirtingo tipo balansiniai žaislai.
  • Įsitikinkite, kad vaikas žaislais naudojasi saugiai. Įsitikinkite, kad jis nenaudoja žaislų taip, kad galėtų susižeisti pats ar sužeisti ką nors kitą. Pamokykite vaiką, kaip saugiai ir atsakingai naudotis įvairiais žaislais.
  • Užtikrinti vaiko saugumą naudojantis balansiniais žaislais, nepamirškite vaikiško šalmo svarbos, juk niekada nežinote, kada vaikas gali pargriūti ir ne visada galite suspėti jį pagauti griūnant. Todėl pravartu įsigyti patikimą, geros kokybės vaikišką šalmą.
  • Parodykite vaikui, kaip saugoti ir prižiūrėti žaislus, kad jie ilgiau išliktų funkcionalūs. Tai padeda ne tik ilgiau naudotis žaislais, bet skatina priimti tinkamus sprendimus žaidžiant su jais.
    Kaip ir bet kuriuos daiktus ar žaislus, taip ir bet kurį balansinį žaislą, judėjimo priemones reikia tinkamai prižiūrėti (kaip prižiūrėti minkštus žaislus skaitykite čia). Rodykite ir mokykite vaikus saugoti ir prižiūrėti visus jo žaislus nuo pat mažens.
  • Žaisdami įtraukite vaiką į pokalbį ir jį palaikykit. Taip geriau suprasite jo nuotaiką apie žaidimus ir naudojamus žaislus.

Vaikysteszaislai.lt labai kruopščiai formuoja siūlomų žaislų asortimentą. Čia rasite ne tik balansinių, bet ir įvairiausių kitų žaislų smulkiajai motorikai ugdyti. Mažesniesiems vaikams puikiai tiks lavinamieji žaislai (kubai, stumdukai, dėlionės, piramidės ir kiti), o štai ūgtelėjusiems, smulkiąją motoriką lavinti padės tokie žaislai kaip: vaikiškos virtuvėlės, žaislinis maistas ir indai, mašinėlės, konstruktoriai, profesiniai žaislai, žaislai kūdikiams.