Greičiausiai visi tėveliai sutiks, jog vaikai yra itin judrūs, nenustygstantys vietoje ir būtent dėl savo smalsumo ir judrumo neretai patiriantys lengvesnių ar sunkesnių traumų. Štai kodėl vaikiškas šalmas turėtų atsidurti būtinų pirkinių sąraše vos tik mažylis pradeda savarankiškai naudotis jam skirta transporto priemone, pavyzdžiui, balansiniu dviratuku, paspirtuku, triratuku ir pan. Šalmai vaikams yra nepamainoma priemonė mažųjų saugumui užtikrinti. Pagal mūsų šalies įstatymus šalmai vaikams iki 18 metų yra ne rekomenduojami, o būtini!
Vaikiškas dviratininko šalmas reikalingas net ir pačiam vaikui dviračio nevairuojant, o sėdint kėdutėje.
Neretai tėveliai dvejoja, ar vaikui su šalmu bus patogu, tad skubame patikinti, jog vaikiški šalmai kuriami taip, jog vaikučiai jų beveik nejaustų ir viso nešiojimo metu jaustųsi komfortiškai ir būtų saugūs. O kad patys mažieji neprotestuotų prieš šalmo dėvėjimą, dažnai vaikiški šalmai būna spalvingi ir žavūs, tad vaikai juos dedasi tikrai noriai.


Kaip pasirinkti vaikiško šalmo dydį?

Vaikiško šalmo pasirinkimui daugiausia įtakos turi vaiko galvos apimtis. Ją tiksliai išmatavę neabejotinai įsigysite Jūsų atžalai tinkamiausią šalmą. Žinodami vaiko galvos apimtį itin taikliai šalmą pasirinksite nė nematavę – drąsiai galite pirkti internetu.
Pamatuoti vaiko galvos apimtį tikrai nebus sudėtinga. Apjuoskite galvą lanksčia liniuote (jei tokios neturite, tiks ir siūlas ar juostelė, kurių ilgį paskui išmatuosite su paprasta liniuote) plačiausioje vietoje – maždaug 2 cm virš antakių. Išmatuokite, kokio ilgio juostelė / siūlas (jei neturėjot lanksčios liniuotės) – tai Jūsų vaiko galvos apimtis. Rinkdamiesi šalmą pamatysite, jog jų dydžiai pagal galvos apimtį yra nuo XS iki M. XS paprastai yra geriausias pasirinkimas vaikučiams nuo 1,5 metų. Šie šalmai labai lengvi. S dydis daugiausia tinka vaikams iki 5 metukų. O M dydžio šalmai dažniausiai pasirenkami 5–12 metų vaikams.
Ant galvos uždėtas šalmas vaikui neturėtų smukti, spausti, judėti judinant galvą ar kelti kitokį diskomfortą.


Geriausi šalmai Jūsų vaikams: kokie jie?

Kalbant paprastai, tai geriausias šalmas vaikui yra tas, kuris jam idealiai tinka ir patinka bei kuris yra kokybiškas, kad maksimaliai užtikrintų vaiko saugumą. Tad renkantis šalmą, be dydžio kriterijaus, tikslinga atsižvelgti dar į kai kuriuos kitus aspektus, pavyzdžiui, šalmo svorį. Renkant šalmą vaikui rekomenduojama prioritetą teikti lengvesniems šalmams, kadangi ilgiau pabuvęs su sunkiu šalmu vaikas gali imti skųstis kaklo skausmu, nes ant galvos bus kiek didesnė apkrova.
Rinkdamiesi šalmą įsitikinsite, jog jų pasirinkimas neįtikėtinai platus. Regis, atrodo beveik visi vienodai, skiriasi tik spalvos, tam tikri dizaino elementai, tačiau šalmai dar išsiskiria ir papildomomis funkcijomis, kurių plika akimi galite nė nepamatyti, tačiau vaiko komfortui ir saugumui jie bus svarbūs. Pavyzdžiui, sveikintinas ypatumas būtų ventiliacijos angos, tikrai suteiksiančios kur kas daugiau komforto šalmo nešiotojui. Patogumo ir tėveliams, ir ūgtelėjusiam vaikui suteiks kuo lengvesnis šalmo užsegimo mechanizmas – su tokiu susitvarkys ir mažesnis vaikutis. Daug privalumų turės reguliuojamo dydžio šalmas.
Kaip ir renkantis daugelį kitų daiktų, taip ir svarstant, kokį šalmą rinktis, labai svarbu įvertinti medžiagas, iš kurių jis pagamintas. Šiuo atveju tai susiję su vaiko saugumu, patogumu ir šalmo eksploatavimo sėkme bei funkcijų užtikrinimu. Kokybiškos medžiagos garantuoja patvarumą ir ilgaamžiškumą.


Šalmai vaikams mūsų asortimente ir jų privalumai

Mūsų el. parduotuvėje rasite platų vaikiškų šalmų pasirinkimą – čia Jūsų dėmesio laukia kokybiški ir dailūs šalmai mažiesiems paspirtukininkams, riedutininkams, riedlentininkams, taip pat, žinoma, ir dviratininkams. Ką siūlome Jums?
  • Didelė šalmų vaikams įvairovė pagal spalvą. Nors tėveliai vertina daugiau kriterijų, bet – sutikime – mažuosius juk vilioja vizualinis vaizdas. Tad norint, kad vaikas noriai dėvėtų šalmą, jis turi jam patikti. Taigi siūlome žalius, rožinius, pilkus, mėlynus, raudonus, oranžinius ir kitų spalvų šalmus. Visos spalvos ryškios, sodrios, atrodančios labai estetiškai. Taip pat turime šalmų, margintų paveikslėliais – subtiliais ar žaismingais.
  • Mūsų šalmai turi reguliavimo ratuką, todėl lengvai ir idealiai pritaikysite šalmą prie vaiko galvos. Pirkinys bus ilgam, kadangi augant vaikui lengvai koreguosite šalmo apimtį, pritaikydami prie vaiko galvos apimčių.
  • Šalmai turi storą EPS (putplasčio) sluoksnį, užtikrinantį maksimalų saugumą. Vidinė dalis turi paminkštinimą, vaikui suteikiantį dar daugiau komforto.
  • Tvirti, aukštos kokybės dirželiai – patikimam šalmo tvirtinimui prie galvos.
  • Mūsų asortimente esantys šalmai turi net po 11 ventiliacijos angų!
  • Mūsų parduodami šalmai tinka ir paspirtukui, ir dviračiui, taip pat riedučiams, riedlentei.
  • Rinkitės Jums tinkamiausią šalmo dydį: XS (44–51 cm), S (47–53 cm), M (52–58 cm).
  • XS dydžio šalmai sveria apie 240 g, S dydžio – 340 g, o M dydžio – 420 g.

Tiesa, mūsų vaikiški šalmai dviračiams gali suteikti progą atrodyti itin stilingai, mat pagal spalvas jie yra pritaikyti prie labai populiarių „Trybike Steel“ dviratukų.

Nauji vaikiški dviračio šalmai iš Vaikysteszaislai.lt – aukšta kokybė, patraukli kaina ir geriausia šalmų naudojimo patirtis.