
Jei reikėtų įvardyti kelis populiariausius vaikiškus žaislus, neabejotinai daugelis paminėtų ir pliušinius. Žaislų sektoriuje jie toli gražu ne naujokai, o skaičiuoja jau gana ilgą istoriją. Ypač žavu tai, kad iki šiol tiek patys mažiausi, tiek ir ūgtelėję vaikai yra neabejingi minkštiems žaislams. Natūralu, pliušinukai taip pat kito, jų įvairovė dabar nepalyginamai didesnė, tačiau jie kaip puikavosi vaikiškų žaislų lentynose, taip užtikrintas pozicijas išlaiko ir dabar.
O ar reikia tuo stebėtis? Minkšti žaislai be galo jaukūs, švelnūs, tad jie turi visas savybes, kurių reikia tapti geriausiais vaikų draugais, mylimiausiais žaislais, net sėkmės talismanais. Greičiausiai visi esate vaikystėje turėję tą ypatingą minkštą žaislą, buvusį ir miego draugu, ir kelionių palydovu, ir paslapčių saugotoju, tiesa? Mūsų elektroninėje parduotuvėje galite įsigyti ne tik be galo mielų pliušinių žaislų, bet ir aksesuarų jiems. Konkrečiau tai drabužių, kurie tiks ir lėlėms ir mūsų pliušiniams žaislams.
O atsižvelgiant į vaikų simpatijas minkštiems žaislams būtina pakalbėti apie jų priežiūrą. Kai kurie skeptikai į pliušinius žaislus žvelgia nepatikliai, teigdami, jog jie – „dulkių kaupykla“. Tačiau jie tikrai tokie nebus, jei tinkamai prižiūrėsime.
Pliušiniai žaislai: plauti ar ne?
Kartais minkštus žaislus vengiama plauti, kadangi po plovimo jie gali kiek pakeisti išvaizdą – būti ne tokie minkšti, deformuotis ir pan. Tačiau nuo to apsaugos teisingas plovimo ciklas bei gerai parinktos priemonės. Tačiau atsakyti į klausimą, ar minkštus žaislus plauti, galima vienareikšmiškai – taip, ne tik galima, bet ir būtina. Juo labiau turint omenyje, kad mėgiamas žaislas su vaiku keliauja ir į darželį, ir į parduotuvę, į keliones, o taip pat ir į vežimėlį ar lovytę, tad jo švara pasirūpinti labai svarbu. Taip pat svarbu pasirūpinti ir kūdikių žaislais, dažniausiai jie taip pat būna minkšti. Net ir pačių mažiausių vaikučių žaislus reikia plauti, žinoma, jie dar nesineša žaisliukų į darželį, tačiau čiupinėja juos savo lipniomis rankytėmis, numeta ant žemės tiek lauke tiek patalpose, tad plauti reguliariai juos taip pat būtina.
Ką reikia žinoti, jei ketinate plauti minkštus žaislus?
Pirmiausia, tai prieš plovimo procesą atidžiai peržiūrėkite žaislo etiketę – joje būna esminė informacija, ar galima žaislą plauti skalbimo mašinoje, kokia vandens temperatūra turėtų būti ir kiti aspektai.
Tiesa, plauti skalbimo mašinoje negalima ir tų žaislų, kurie turi elektroninius ar mechaninius mechanizmus, veikia su baterijomis, džiugina garsais, švieselėmis ir pan.
Jei žaislus plausite skalbimo mašinoje...
Viskas bus kur kas paprasčiau, jei žaislas turi etiketę arba turite ją išsaugoję. Tačiau turintys vaikų tikrai pritars, kad jiems etiketės, ypač didesnės, trukdo ir vaikai dažnai prašo jas nuo minkštų žaisliukų nukirpti. O kaip tada žinoti, ar žaislą galima plauti skalbimo mašinoje? Įsitikinkite, kad jis neturi popierinių, kartoninių, metalinių detalių, taip pat tokių, kurios laikosi netvirtai, yra priklijuojamos lipukais ar pan. Jei minėtų elementų nėra, parinkite švelnią plovimo programą.
Taigi jei etiketės nėra, reikėtų vadovautis keliomis paprastomis taisyklėmis, siekiant išskalbti žaislą ir neištraukti iš skalbimo mašinos jo deformuoto ar atrodančio nereprezentatyviai.
Tai skalbimui skalbimo mašinoje naudokite maišelį. Puikiai tiks specialus skalbimui skirtas, o jei tokio neturite, naudokite paprastą pagalvės užvalkalą.
Prioritetą teikite žemesnei temperatūrai ar net plovimo rankomis programai. Karštas vanduo gali lemti žaislo deformacijas, pūkų sulipimą, susiburbuliavimą.
Geriausia, jei žaislus skalbsite atskirai nuo kitų drabužių. Jei skalbsite daugiau žaislų, surūšiuokite pagal spalvas, užpildą, siekiant išvengti nusidažymo ir deformavimosi.
Jei žaislus plausite rankomis...
Negalint pliušinių žaislų plauti skalbimo mašinoje, teks tai atlikti rankomis. Naudokite šiltą vandenį, pasirinkite švelnias skalbimo priemones, puikiai tiks ūkinis muilas. Svarbu, kad nesirinktumėte priemonių, turinčių kenksmingų sudedamųjų dalių, galinčių pažeisti, pavyzdžiui, odą – tai svarbu ir dėl plovimo proceso, ir todėl, kad rankomis išskalauti žaislus ne visuomet pavyksta idealiai, o vaikai juos liečia prie odos, mažesnieji „ragauja“.
Plaunant rankomis minkštiems žaislams galite naudoti ne skalbimo priemones, bet valgomąją sodą.
Kaip džiovinti išplautus minkštus žaislus?
Jei žaislus skalbėte skalbimo mašinoje, tai nuo jų vanduo labai stipriai nevarvės. Tačiau jei plovėte rankomis, reikėtų vandens pertekliaus atsikratyti. Gręžkite rankomis, tačiau labai atsargiai ir švelniai, stipriai nesukite žaislo, nes jis gali plyšti per siūles, prairti, gali atitrūkti prisiūtos detalės ar tiesiog deformuotis žaislo užpildas. Geriausia, jei naudosite storą rankšluostį ir įvynioję žaislą į jį kelis kartus paspausite, kad didesnė dalis vandens pertekliaus susigertų į audinį.
Jei žaislas liko gana sunkus, nekabinkite jo ant džiovyklės, nes didelė tikimybė, kad jis praras formą. Geriausia, jei patiesite rankšluostį ant grindų ir ant jo uždėsite išplautą žaislą natūraliai džiūti. Šiltuoju metų laiku galima džiovinti lauke, bet ne ant tiesioginių saulės spindulių, mat pastarieji gali išblukinti žaislo spalvą.
Sausas pliušinių žaislų valymas
Minkšti žaisliukai tikrai yra šiokie tokie dulkių kaupikai ir tai nenuostabu – jų pūkeliai dulkes renka labiau nei, pavyzdžiui, mediniai ar plastikiniai žaislai. Taip pat sutikime, kasdien plauti žaislus irgi nebus geriausias sprendimas: pirmiausia todėl, kad jie gana greitai susidėvės, o antra, juk net tas trumpas laikas be mylimiausio žaisliuko vaikui neretai prailgsta. Tad kuo dažniau žaislus valykite sausuoju būdu, t. y. nusiurbkite dulkių siurbliu. Tai puiki priemonė nuo pliušinio žaislo dulkes pašalinti labai operatyviai, lengvai, o svarbiausia – efektyviai.
Kaip dažnai valyti pliušinius žaislus?
Minkštų žaislų valymo dažnumas priklauso nuo to, kiek jais naudojamasi. Jei tai vaiko nuolat naudojami žaisliukai, tuomet plaukite kartą per 1–2 savaites ir kasdien nusiurbkite dulkių siurbliu. Jei žaislai naudojami rečiau, užteks išplauti porą kartų per mėnesį, o sausuoju būdu išvalyti kartą ar du per savaitę. Tačiau aklai tokiomis rekomendacijomis vadovautis nereikėtų, nes, kaip minėjome, tai priklauso nuo naudojimo dažnumo ir to, kur daugiausia vaikas su žaislu žaidžia, kur jį nešasi. Jei žaislas susitepė, tuomet, žinoma, išplauti jį reikia iškart: ir dėl higienos, ir todėl, kad įsisenėjusias dėmes pašalinti bus sunkiau.
Kaip laikyti nenaudojamus minkštus žaislus?
Jei vaikas tam tikrus žaislus „išaugo“ ar tiesiog dėl vienų ar kitų priežasčių norite juos padėti ilgesniam laikui, patikimai supakuokite. Tiks sandarūs maišeliai, taip pat galite labai nesuspausdami, kad išvengtumėte deformacijų, suvynioti į plėvelę.
Minkšti žaislai vaikų labai mylimi, tačiau dėl savo paviršiaus jie dulkes kaupia kiek labiau nei kieti žaisliukai. Tad ir dulkių erkutės čia gali būti dažnas svečias, o pastarosios yra vienas iš pagrindinių alergenų. Tad siekiant apsaugoti vaiką nuo alergijų, o taip pat užtikrinti, kad atžala žais švariais ir saugiais žaislais, privalu juos tinkamai prižiūrėti: valyti sausuoju būdu bei reguliariai išplauti.