Žaislai stambiajai motorikai lavinti

Žaislai stambiajai motorikai lavinti />

2021/03/08

Žaislai, lavinantys stambiąją motoriką

Stambiosios motorikos lavinimasStambioji motorika yra viso kūno koordinacija, pusiausvyra (tiek statinė, tiek dinaminė), visi kūno raumenukai, fizinės galimybės. Ji atsiskleidžia per vaiko judėjimą, pavyzdžiui, vaikščiojimą, bėgiojimą, šokinėjimą ir pan. Stambiosios motorikos lavinimas ne mažiau svarbus nei smulkiosios (plačiau apie smulkiają motoriką galite paskaityti čia), nes atliekant įvairias fizines veiklas, žaidžiant aktyvius žaidimus ugdomas ritmo pajautimas, supratimas, kas kalbama, gebėjimas savo veiksmus derinti su grupės, kitų vaikų, veiksmais, judesiais. Stambioji motorika padeda lavinti dėmesingumą, suvokti tai, kas matoma ir girdima, lavinamas mąstymas, ugdomas suvokimas jog svarbu laikytis taisyklių. 
Žaidimai ir žaislai stambiajai motorikai lavinti gali būti kamuoliai, šokdynės, bėgimas su kliūtimis, perlipimas per kliūtis, bėgimas per kliūčių ruožą, strikinėjimas, įvairios mankštelės, šokio žingsneliai, estafetės ir galybė kitų aktyvių veiklų, kurioms – sutikime – daugelis vaikų neabejingi. Puikiai tinka ir dviračiai, ypač balansiniai dviratukai. O tokius išsirinkti galite mūsų asortimente – tiek mediniai, tiek metaliniai pasižymi pavydėtinu patvarumu ir kokybe!
Svarbu priminti apie saugumą, vaikams važiuojant su bet kokia vaikiška judėjimo priemone, ar tai būtų balansinis dviratukas, stumiamas triratukas, ar paspiriama mašinėlė, rekomenduojame uždėti kokybišką, vaikišką šalmą savo mažajam keliautojui. Taip išvengsite ne tik rimtų galvos traumų, bet ir ašarų netikėtai nukritus.