Žaislai keliaujant su vaiku - idėjos ir patarimai sėkmingai kelionei

Žaislai keliaujant su vaiku - idėjos ir patarimai sėkmingai kelionei />

2020/01/25

Tėvai, keliaujantys su savo vaikais, puikiai žino, kaip svarbu juos užimti kelionės metu. Kitu atveju, kelionė tampa iššūkiu tiek tėvams, tiek mažyliams. Gerai parinktas žaislas gali nukreipti vaiko dėmesį, jį prajuokinti ir neleisti nuobodžiauti kelionėje. Keliaujant su vaikais žaislai yra ypač svarbūs, todėl jais reikia pasirūpinti iš anksto. Žinoma, visada galima vaikui duoti telefoną ar planšetę kuriuose jis gali žiūrėti filmukus ar žaisti žaidimus, tačiau tokie žaislai kaip pliušiniai žaislai, profesiniai žaislai vaikams ir kiti, turi ilgalaikį poveikį vystymuisi. Daugiau apie žaidimo su žaislais svarbą, skaitykite čia.
Prieš kelionę duotas žaislas gali nuraminti vaiką, nukreipti jo dėmesį, įtraukti į įdomią veiklą ir neleisti jam nuobodžiauti. Vaikas bus susikaupęs ir ramus skrydžio ar kelionės automobiliu metu, jei žaislai ir veiklos bus tinkamai parinkti. Žaislai taip pat gali išgelbėti įvairiose netikėtose kelionės situacijose, kurios kad ir kaip tiksliai viską planuojame pasitaiko gana dažnai.

Taigi, kokius žaislus rinktis kelionėms? Štai keletas patarimų, kokie žaislai tinkamiausi kelionėse su mažyliais:
 • Maži ir lengvi žaislai, kuriuos galima nesunkiai sutalpinti į rankinę ar sauskelnių krepšį su kitais vaiko daiktais. Jei kalbame apie žaislus kūdikiams, tai galėtų būti lavinamoji knygelė, lavinamasis kubas ir pan.
 • Žaislai, kuriuos lengva prižiūrėti ir valyti be vandens, pavyzdžiui, mediniai lavinamieji žaislai kurie greitai nuvalomi antibakterinėmis servetėlėmis.
 • Vaiko dėmesį sukoncentruojantys žaislai. Jei vaikutis jau pakankamai didelis ir moka savarankiškai žaisti, tuomet puikus sprendimas būtų pasiimti pavyzdžiui, pamėgtą lėlę ir lėlių drabužių. Tačiau Jūs geriausiai žinote, koks žaislas ilgesniam laikui gali mažylį dominti arba kokia veikla jam ilgiau nenusibosta.
 • Tokie, kurie gali būti naudojami kelioms veikloms, pavyzdžiui, kramtukas-žaisliukas. Rinkitės daugiafunkcinį daiktą, kurį vaikas gali naudoti daugelyje situacijų.
 • Žaislai be smulkių papildomų detalių, kurias lengva pamesti. Pasirinkite žaislą, kurį galima pritvirtinti prie vežimėlio ar kuprinės.
 • Taip pat patartina rinktis netriukšmingus žaislus, jeigu keliaujate lėktuvu. Triukšmą ir garsus skleidžiantys žaislai ilgainiui išvargina ne tik šalia esančius keleivius, bet ir jus pačius, todėl tokių geriau vengti ir ilgose kelionėse automobiliu.
 • Vyresni vaikai kelionių žaislus galėtų išsirinkti patys.
 • Galima turėti specialią tik žaislams skirtą kuprinę ar krepšį ir ugdyti vaiką, leidžiant pasiimti žaislų tiek, kiek telpa į jį. Tuo pačiu mokoma tvarkos, kad visi žaisliukai turi su jais pažaidus turi vėl atsidurti tame krepšyje.
 • Geriau neimti į kelionę pačių svarbiausių ir mylimiausių žaislų, nes jų pametimas ar sulaužymas gali apkartinti kelionę anksčiau laiko. O tokį mylimą žaisliuką palikus namuose, vaikas jo pasiilgs ir po atostogų vėl kurį laiką turės “naujos-senos” veiklos.
 • Kelionėse labai tinka knygos ir knygutės skaitymui ir vartymui. Priklauso nuo mažylio amžiaus, kokias rinktis.
 • Piešimo ir spalvinimo reikmenys bei lapas popieriaus, arba nupirkta spalvinimo ar užduotėlių knygelė taip pat puiki idėja ir visuomet smagu tokia veikla užsiimti kartu su vaiku.

Puiki idėja yra nupirkti visai naują žaislą prieš pat kelionę, arba kurį laiką iki jos paslėpti seną žaislą, apie kurį vaikas bus pamiršęs, ir kuris ištrauktas reikiamu momentu pradžiugins ar nuramins įsiaudrinusį vaikutį. Keletas “siurprizų” visuomet bent trumpam nukreipia vaiko dėmesį, jeigu jis pradeda nuobodžiauti.
Tinkamai parinkti žaislai ir veiklos leis jums atsipalaiduoti ir nuraminti vaikutį, kuriam ilga kelionė gali kelti ne tik nuobodulio, bet ir sumišimo ar net pykčio jausmus dėl nepažįstamų žmonių aplinkui, keistų garsų ar neįprastų jam vietų. Kuo daugiau sukoncentruosite vaikučio dėmesį tam tikroje veikloje, tuo mažiau streso patirs jis ir jūs patys.