Žaidimų nauda vaikams

Žaidimų nauda vaikams />

2021/01/16

Žaislai tikrai yra unikalūs – be to, kad sukuria vaikams galybę veiklų, juos linksmina, leidžia smagiai praleisti laiką, jie atlieka itin reikšmingas funkcijas, pavyzdžiui, mažuosius lavina, skatina jų kūrybiškumą, tobulėjimą. Kiekvienas žaislas, be smagaus laiko dovanojimo vaikui, turi ir kur kas gilesnę paskirtį.

  • Vaidmenų žaidimai leidžia vaikams įsijausti į kitus vaidmenis, susitapatinti, įsivaizduoti įvairias situacijas. Tėvams tokie žaidimai gali atskleisti neišsemiamus informacijos klodus apie vaiką, jo lūkesčius, norus, svajones, aplinkos suvokimą. Labai dažnai tokie žaidimai tėvams leidžia išvysti save vaikų akimis.
  • Konstravimo žaidimai lavina motoriką, kūrybiškumą, ugdo vaiko kantrybę. Neretas vaikas noriai pasakoja apie savo statinius suaugusiems, taip drauge lavindamas ir kalbą bei plėsdamas žodyną. Negana to, konstruojant gerinamas ir akių darbas. O konstruodami grupėje vaikai mokosi dalintis, tartis, priimti kito nuomonę, leistis į kompromisus.
  • Žaidimai su lėlėmis, žaislinėmis virtuvėlėmis leidžia įsijausti į namų aplinką, ugdo empatiją, moko rūpintis kitais.
  • Kūrybiniai rinkiniai yra tobulas variantas skatinti vaiką kurti, atrasti, pažinti, lavinti jo kūrybinius gebėjimus, leisti atsiskleisti ir realizuoti savo idėjas.
  • Lavinamieji žaislai lavina vaiko motoriką, mąstymą, atmintį, padeda susipažinti su skaičiais, raidelėmis ir pan. Lavinamieji žaislai dažniausiai yra skirtingų amžiaus grupių vaikams, štai patiems mažiausiems padeda lavėti - žaislai kūdikiams, jie gaminami be aštrių kampų, dažniausiai minkšti, be smulkių detalių kurias galima būtų nuimti, su garsais, turintys daug skirtingų spalvų bei tekstūrų. Tokius žaislus mažyliai išsamiai tyrinėja, čiupinėja, deda į burnytę, taip lavindami smulkiąją motoriką bei lytėjimo ir klausos pojūčius.
  • Dviratukai ir kitos transporto priemonės teigiamai prisideda prie fizinės vaiko sveikatos, skatina daugiau judėti, treniruoti raumenis, išlaikyti pusiausvyrą (konkrečiai – balansiniai dviratukai) ir kt. Mūsų asortimente rasite itink kokybiškų, paspiriamų mašinėlių,  stilingų balansinių dviratukų, dviratukų triratukų, triratukų kurie tiks Jūsų vaikams nuo 1m iki 6m. Tik nepamirškite ir saugumo - šalmas vaikui - užtikrins vaiko saugumą. 

Žaislų nauda vaikams yra neišmatuojama. Tai jų pagrindinės priemonės, per kurias mokosi, susipažįsta su juos supančiu pasauliu ir išreiškia save. Taip pat labai svarbu - atsakingai rinkti žaislus vaikams. Juk svarbiausia saugumas. Daugia apie tai, ką reikia žinoti apie vaikų saugumą ir vaikams gręsiančius pavojus, skaitykite čia