Žaidimų nauda vaikams

Žaidimų nauda vaikams />

2021/01/16

Žaislai tikrai yra unikalūs – be to, kad sukuria vaikams galybę veiklų, juos linksmina, leidžia smagiai praleisti laiką, jie atlieka itin reikšmingas funkcijas, pavyzdžiui, mažuosius lavina, skatina jų kūrybiškumą, tobulėjimą. Kiekvienas žaislas, be smagaus laiko dovanojimo  vaikui, turi ir kur kas gilesnę paskirtį.

  • Smulkūs konstruktoriai, dėlionės su žaisliniais smeigtukais, su virvutėmis, lavinimo lentos, modelino ar plastilino aplikacijos, klasika tapę Lego ir panašūs žaislai vaikams lavina mažųjų smulkiąją motoriką.
  • Vaidmenų žaidimai leidžia vaikams įsijausti į kitus vaidmenis, susitapatinti, įsivaizduoti įvairias situacijas. Tėvams tokie žaidimai gali atskleisti neišsemiamus informacijos klodus apie vaiką, jo lūkesčius, norus, svajones, aplinkos suvokimą. Labai dažnai tokie žaidimai tėvams leidžia išvysti save vaikų akimis.
  • Konstravimo žaidimai lavina motoriką, kūrybiškumą, ugdo vaiko kantrybę. Neretas vaikas noriai pasakoja apie savo statinius suaugusiems, taip drauge lavindamas ir kalbą bei plėsdamas žodyną. Negana to, konstruojant gerinamas ir akių darbas. O konstruodami grupėje vaikai mokosi dalintis, tartis, priimti kito nuomonę, leistis į kompromisus.
  • Žaidimai su lėlėmis, žaislinėmis virtuvėlėmis leidžia įsijausti į namų aplinką, ugdo empatiją, moko rūpintis kitais.
  • Kūrybiniai rinkiniai yra tobulas variantas skatinti vaiką kurti, atrasti, pažinti, lavinti jo kūrybinius gebėjimus, leisti atsiskleisti ir realizuoti savo idėjas.
  • Lavinamieji žaislai lavina vaiko motoriką, mąstymą, atmintį, padeda susipažinti su skaičiais, raidelėmis ir pan.
  • Dviratukai ir kitos transporto priemonės teigiamai prisideda prie fizinės vaiko sveikatos, skatina daugiau judėti, treniruoti raumenis, išlaikyti pusiausvyrą (konkrečiai – balansiniai dviratukai) ir kt.

Žaislų nauda vaikams yra neišmatuojama. Tai jų pagrindinės priemonės, per kurias mokosi, susipažįsta su juos supančiu pasauliu ir išreiškia save.