Dulkių erkutės žaisluose

Dulkių erkutės žaisluose />

2020/06/20

Kodėl jos pavojingos ir kaip jų išvengti?
Dulkių erkučių greičiausiai rasime kiekvienuose namuose. Nors jos paprastai nėra kenksmingos, vis tik jos gali sukelti rimtų sveikatos problemų alergiškiems asmenims. Žaisluose esančios dulkių erkutės gali būti ypač pavojingos, nes dažnai turi artimą sąlytį su mažais vaikais, kurių imuninė sistema yra silpnesnė.

Kas yra dulkių erkutės?

Dulkių erkutės yra mikroskopiniai organizmai, kurie minta negyvomis odos ląstelėmis ir kitomis organinėmis medžiagomis. Kai kalbama apie žaislus, dulkių erkutės paprastai aptinkamos minkštuose, pliušiniuose žaisluose, taip pat ir kūdikių žaisluose nes paprastai jie būna medžiaginiai. Dulkių erkutes ypač traukia šilta ir drėgna aplinka, todėl jos ypač puikiai veisiasi patalynėje, kilimuose ir apmušaluose. Ilgainiui joms kaupiantis gali sudaryti palanki terpė veistis kitiems alergenams, pavyzdžiui, pelėsiui ir grybeliui.

Kodėl dulkių erkutės yra pavojingos?

Dulkių erkutės yra pavojingos labiausiai alergiškiems asmenims. Patekusios ant odos arba įkvėptos jos gali sukelti alergines reakcijas, pavyzdžiui, čiaudulį, slogą, akių niežėjimą ir astmą. Mažiems vaikams dėl dulkių erkučių poveikio gali išsivystyti egzema - lėtinė odos būklė, dėl kurios oda būna sausa, niežtinti.

Žaisluose esančios dulkių erkutės ne tik sukelia alergines reakcijas, bet ir gali sukelti pelėsių ir grybelio atsiradimą. Kai dulkių erkutės kaupiasi šiltoje ir drėgnoje aplinkoje, susidaro puikios sąlygos pelėsiui ir grybeliui augti. Pelėsis ir grybelis gali sukelti įvairių sveikatos problemų.

Kaip išvengti dulkių erkučių žaisluose?

Norėdami išvengti dulkių erkučių žaisluose, svarbiausia laikyti pakankamos higienos. Toliau pateikiame keletą patarimų, padėsiančių apsaugoti vaiko žaislus nuo dulkių erkučių:

  • Reguliariai plaukite žaislus.
    Minkštus ir pliušinius žaislus reikėtų reguliariai skalbti, kad būtų pašalintos per laiką juose apsigyvenusios ir susikaupusios dulkių erkutės. Jei žaislus galima skalbti skalbimo mašinoje, naudokite šiltą vandenį su skalbikliu. Po skalbimo būtinai kruopščiai išdžiovinkite žaislus. Čia rasite patarimų kaip tinkamai prižiūrėti minkštus žaislus.
  • Žaislus laikykite sausoje vietoje.
    Žaislus reikia laikyti sausoje vietoje, kad juose neatsirastu nelaukiamų gyventojų. Jei patalpose labai drėgna, apsvarstykite galimybę naudoti oro sausintuvą, kad sumažintumėte drėgmę namuose. Žaislus taip pat galite laikyti sandariuose induose ar dėžėse, kad į juos nepatektų drėgmės.
  • Reguliariai siurbkite namus.
    Reguliarus dulkių siurbimas namuose gali padėti pašalinti dulkių erkutes iš kilimų, apmušalų ir patalynės. Naudokite dulkių siurblį su HEPA filtru, kuris sulaiko dulkių erkutes ir kitus alergenus. Būtinai išsiurbkite ir vaiko žaislus, ypač jei jie dažnai naudojami.
  • Naudokite užvalkalus nuo dulkių erkučių.
    Dulkių erkučių užvalkalai - tai specialiai sukurti užvalkalai, kuriuos galima uždėti ant čiužinių, pagalvių ir minkštų žaislų, kad juose nesikauptų dulkių erkutės. Šie užvalkalai pagaminti iš orui laidžios medžiagos, kuri leidžia orui cirkuliuoti ir kartu neleidžia patekti dulkių erkutėms.
  • Neleiskite naminiams gyvūnams gultis į lovą.
    Naminiai gyvūnai taip pat gali prisidėti prie dulkių erkučių kaupimosi jūsų namuose. Neleiskite naminiams gyvūnėliams gultis į lovą ir laikykite atokiau nuo minkštų žaislų, kad jie neskleistų kailio ir pleiskanų, kurie gali pritraukti dulkių erkutes.
  • Išmintingai rinkitės žaislus.
    Rinkdami vaikui žaislus, rinkitės tokius, kuriuos lengva valyti ir skalbti. Venkite žaislų, kuriuos sunku išvalyti arba kurių negalima plauti, nes juose dažniau laikui bėgant kaupiasi dulkių erkutės. Jei yra galimybė, rinkitės žaislus, pagamintus iš netoksiškų medžiagų, pavyzdžiui, medinius žaislus: medinius konstruktorius, medines virtuvėles, medines mašinėles, lavinamuosius medinius žaislus ir kitokius arba iš silikono pagamintus žaislus, kuriuos lengviau prižiūrėti.
  • Mokykite vaiką gerų higienos įpročių.
    Mokydami vaiką gerų higienos įpročių taip pat galite sumažinti dulkių erkučių atsiradimo galimybę. Skatinkite vaiką reguliariai plauti rankas, ypač prieš valgant ar liečiant veidą. Be to, mokykite jį laikyti savo žaislus švarius.

Apibendrinant galima teigti, kad žaisluose esančios dulkių erkutės gali kelti rimtą pavojų mažų vaikų, ypač alergiškų ar sergančių astma, sveikatai. Norint išvengti žalingo dulkių erkučių poveikio, svarbu imtis priemonių, kad vaiko žaislai būtų švarūs. Tai apima reguliarų žaislų plovimą, jų laikymą sausoje vietoje, reguliarų dulkių siurbimą, protingą žaislų pasirinkimą ir vaiko mokymą gerų higienos įpročių. Laikydamiesi šių paprastų patarimų galite padėti apsaugoti savo vaiko sveikatą ir gerovę bei užtikrinti, kad jo žaislai ilgus metus išliktų saugūs ir higieniški.
Taip pat, dulkių erkutės tai ne vienintelis pavojus vaikams susijęs su žaislais, šiais laikais žaislų pasiūla milžiniška, todėl kartais gali būti sudėtinga suprasti ar tai klastotė ar originalas. Klastotės kaip žinoma gali būti gaminamos neatsižvelgiant į vartotojų teisių ir saugos reglamentavimą, todėl vaikams žaidžiant su klastotėmis gali kilti pavojus. Plačiau apie tai kaip atpažinti klastotes ir pavojingus žaislus jūsų vaikui, skaitykite čia.